Aktívne látky dlhodobo neliečia pleť

Ako si nikdy nevyriešiš akné!

Pokiaľ budeš túto jednu vec robiť neustále dookola, tvoje akné si nikdy nevyriešiš a ešte ti budú pribúdať aj vrásky!!!

Veľa klientok za mnou chodí s tým, že sa roky nemôžu zbaviť akné, vyskúšali tony drahej kozmetiky, čistia si pleť 5x denne, ale ich pleť sa proste nelepší. Dokonca je horšia a horšia. Takto si skutočne akné nikdy nevyriešiš!

Akú chybu robíš neustále dokoola?

Retinoly, kyseliny, chemické peelingy

Rôznorodá kozmetika akné nerieši
Rôznorodá kozmetika (zdroj: pexels.com)

Toto je skutočná chyba, v ktorej sa točíš dookola. Pretože to všade na nás vyskakuje. Retinol je vo vede záchrana pre pleť. Ale skutočne to tak cítiš aj ty?

Podliehame davovej psychóze, pretože si nebudujeme vlastné hranice. Nepoznáme svoje emócie, tým pádom nevieme uchopiť svoje potreby, a potreby svojej pleti. Rozhodujeme sa, čo so sebou budeme robiť na základe neriadených emócií, ktoré sa nám ozývajú z podvedomia. Takto si akné skutočne nikdy nevyriešiš.

Cítila si sa niekedy odmietnutá?

Možno si niekedy v minulosti mala pocit, že Ťa niekto odmietol, že si vytŕčala, niekde si nezapadla. A to v nás formuje traumy a potlačené emócie, na základne ktorých sa rozhodujeme vedome, čo budeme so sebou robiť. Ako sa budeme o seba starať. Čo budeme používať, nakupovať. Ku komu budeme vzhliadať. Ako sa budeme o seba starať, aj o tú našu pleť.

Ja viem, je ťažké uveriť tomu, že niečo, čo je všade, skutočne nefunguje, alebo len veľmi slabo.. Ale čítaj pozorne ďalej, lebo viem, že sa ťa to týka.

Máme všetky zodpovednosť samé za seba a svoju prácu?

Mňa by skutočne zaujímalo, keby všetky tie beauty blogerky niesli zodpovednosť za to, čo učia desiatky tisícok žien robiť, ako by svoju prácu prezentovali na sieťach? Pretože za to, čo tam dávajú, zodpovednosť majú. Ako aj ja za svoje emaily a za svoju prácu, články. Ale veľa ľudí si to neuvedomuje. To je proste sebareflexia. A ja aj tak skutočne verím, že každá si myslíme, že vo svojej práci robíme úprimne to najlepšie, čo môžeme a vieme. Ale takto si akné nevyriešiš.

Zdravie a zdravie pleti máme len jedno

Zastrieť toto všetko, všetky tie aktívne látky a kyseliny, tonou SPF mi nepríde úplne ok. Kyseliny, retinoly, peelingy ti skutočne pleť nevyliečia! Môžu ti ju však dočasne zlepšiť. To nepopieram. Je to zmena pre pleť, reaguje zlepšením. Ale ako dlho?

Zamyslela si sa niekedy nad tým, z čoho tie beauty blogerky skutočne vychádzajú pri používaní aktívnych látok a kyselinách? Žiadna prax s pleťou, iba vedomosti, ktoré nájdeš úplne všade. Ale tento článok  nie je o hejtoch, ale o mojom názore a praxi.

Prečo retinol, kyseliny, aktívne látky a peelingy skutočne dlhodobo nefungujú?

Jedna vec je, že áno, je to kozmetická chémia a veda, druhá vec je PRAX!

Aktívne látky dlhodobo neliečia pleť
Aktívne látky dlhodobo neliečia pleť (zdroj: pexels.com)

Aktívne látky a kyseliny skutočne fungujú iba obmedzene. Potom nastáva opak. Preto si takto akné skutočne nikdy nevyriešiš. Vlastne žiadnu pleť. A to mi naozaj v práci klientky potvrdzujú, jedna za druhou. Možno majú jemnejšiu pleť. Ale za akú cenu? Za cenu dehydratácie, neustáleho vyhadzovania sa a citlivosti pleti.

Pleť nám nevyrieši zázračný krémik, kyselinka, tona kozmetiky, dokonca ani samotné ošetrenie pleti, obzvlášť také, ktoré iba narúša integritu kože!

Prečo si takto nikdy nevyriešiš akné?

Kvantum kozmetiky nelieči akné
Veľa kozmetiky (zdroj: pexels.com)

Chemické látky na povrchu Tvojej pleti iba narúšajú ochranné vrstvy, ničia kožnú bariéru a tvoja pleť je zničená, citlivá, postráda, je dehydrovaná, vyhádzaná, zapálená a predčasne starne, je vráskavá. Ak pomôžu, iba veľmi máličko a dočasne.

Majú za úlohu oddeliť medzibunkové priestory v koži, na pokožke a tým prejsť hlbšie do podkožia, kde majú „upratovať“. Áno, upratujú, ale nie z dlhodobého hľadiska. A vidím to na tej pleti. Klientky mi to potvrdzujú na dennej báze.

A však sa nedivím, že tento beauty tlak je tak úspešný, obzvlášť pre ženy, ktoré naozaj niekoľko rokov riešia svoju pleť.

Ženy začínajú chápať funkčnosť kozmetiky

Chvalabohu, že už stovky žien toto všetko pochopili a píšu mi s nadšením, ako im moja práca pomohla pochopiť princíp kozmetiky a pleti. Nadšene mi píšu, že vďaka mojím akýmkoľvek príspevkom si upravili rutinu a konečne im skutočne začína fungovať.

Začínajú s aktívnymi látkami pracovať striedmo a rozvážne. Tak isto si začínajú dopĺňať výživu a hydratáciu do rutiny.

Odpovedz si na tieto otázky

Žurnaling, písanie pomáha zvládnuť akné
Žurnaling (zdroj: pexels.com)

Ako dlho som ochotná si ničiť pleť?

A som vôbec ochotná ešte mať akné? Alebo mi to vyhovuje a nie som ochotná u ž mať zdravú pleť, lebo na svoju si už zvyknutá?

A ako dlho som ešte ochotná točiť sa v bludnom a nezmyselnom kruhu bez výsledku a s trápením sa?

Mnohé ženy situácií, ktorá im bráni si vyriešiť akné

Poznám stovky, tisíce príbehov. Aj napriek tomu to niektorým ženám skutočne vyhovuje. A je to úplne v poriadku. Ale ty môžeš začať svoju pleť riešiť inak!

jazvy po akné
Jazvy po akné (zdroj: pexels.com)

Všimni si, koľko žien má bez makeup zničenú, červenú pleť, líčka, žilky okolo nosa a na brade/líčkach, koľko žien chodí na botox a výplne… Koľko žien má akné/rosaceu, koľko žien rieši vrásky v mladom veku…

Zamysli sa žena, či ti tvoja pleť vyhovuje, alebo či ju chceš skutočne riešiť.

A hlavne sa zamysli nad tým, prečo toto všetko robíš, čo ťa k tomu ťahá!

Akné ako volanie o pomoc

Naše akné nie len o výzore. Celkovo naša pleť je o našich emóciách, o tom, ako sa cítime fyzicky, mentálne aj psychicky.

Liečenie akné potrebuje viac ako kozmetiku a aktívne látky

A preto liečenie pleti potrebuje zahrnúť viaceré zložky.

  1. fyzickú zložku nášho ja – ako sa o seba staráš (strava, kozmetika, životný štýl)
  2. fyziologickú zložku nášho ja – v akej kondícií máš telo, orgány (závisle na fyzickej zložke)
  3. emočnú zložku – ako sa cítiš pri pohľade a pomyselní samej na seba (závislé od fyzickej a fyziologickej zložky a naopak)
Starostlivosť o samú pri akné
Selfcare pri akné (zdroj: pexels.com)

Okrem iného, my máme aj ďalšie zložky nášho ja. Mentálna, duševná, astrálna, psychická, telesná, sociálna, biologická. A mohla by som pokračovať. A všetko sa to spája v našom podvedomí.

Komunikuj so svojou pleťou, obzvlášť ak volá o pomoc. Preto nestačí nastaviť rutinu z aktívnych látok, či kyselín. Nestačí nabehnúť na prísnu diétu.

Aktívne látky, peelingy, retinoly pracujú na vedeckej úrovni, pretože je to kozmetická chémia. A komu vyhovuje, nech to používa. Ale z mojej praxe sa stále viac a viac ukazuje, že ženy, ktoré majú takúto vyslovene agresívnu starostlivosť, si viac škodia, ako pomáhajú.

Čo ti pomôže komplexne vyriešiť akné?

Stimulovať svoje podvedomé procesy, podchytiť sebadeštruktívne vzorce a myslenie. Pretože my sa samé rozhodujeme pod vplyvom emócií, ako sa budeme o seba starať. Pomôže ti k tomu aj moja kniha.

Psychosomatická starostlivosť o seba
Ako sa o seba starať (pexels.com)

Vyskladaj si skutočne funkčnú rutinu, ktorá bude tvoju pleť hojiť, liečiť, hydratovať, okysličovať, vyživovať v čo najmenšom množstve produktov. Ak sa nechceš zriecť aktívnych látok, používaj ich rozumne. (Ženy mi väčšinou povedia, že sa boja, že sa musia zriecť niečoho, čo niekoľko rokov používajú stále dookola, lebo to tak robí každá). Pomôže ti k tomu môj článok.

Pracuj sama na sebe. Spoznaj svoje vlastné potreby. Staraj sa o seba aj psychicky. Dopraj si psychohygienu, skutočnú regeneráciu. My väčšinou naháňame iba potreby druhých a trhu, internetu, reklám, sieti. Zmeň pohľad na seba. Starostlivosť o seba nie je len kaderníčka, manikúra, masáž. Ale je to aj o meditácií, chvíľke ticha, prechádzke, cvičení.

SÚVISIACE ČLÁNKY
jazvy po akné

Jazvy po akné

V poslednej dobe sa ma stále viac a viac žien pýta, ako riešiť jazvy po akné. Spíšem tu svoje viac ako 10ročné skúsenosti. Viem a

Čítať viac

Ako sa zbaviť akné?

Veľmi veľa žien sa ma pýta, ako sa zbaviť akné. Je to skutočne tak zložité? Akné môže mať XY milión príčin a nemusí mať „ani jednu“. Prinášam Ti

Čítať viac

Mayush

psychosomatická online kozmetička

Som expertka na AKNÉ a problematickú pleť, učím ženy vnímať ich pleť tak, aby konečne po XY rokoch trápenia sa, videli výsledky v podobe krásnej, zdravej a prijateľnej pleti. Pomocou spracovania hlbokých emócií ukazujem ženám, ako si vedia omladiť neinvazívne pleť.

Vytvorila som pre teba DARČEK

Získaš komplexné informácie spolu s návodom na riešenie Tvojho problému pleti.

Tréning zDARma už čaká na Teba!