Ako sa zbaviť akné?

Veľmi veľa žien sa ma pýta, ako sa zbaviť akné. Je to skutočne tak zložité? Akné môže mať XY milión príčin a nemusí mať „ani jednu“. Prinášam Ti svoj pohľad a prax na to, ako sa zbaviť akné.

Prečo vzniká akné?

Zmena pleti s akné pod mojím vedením
Riešenie akné

Akné vzniká kvôli nerovnováhe v organizme. Nerovnováha pramení zo stravy, zdravia, emócií, vzťahu samej k sebe a v neposlednom prípade aj z nesprávnej kozmetiky.

Tak isto môže byť naraz vo všetkých oblastiach, pretože jedna ovplyvňuje druhú. Je to zabehnutý kruh.

Zbaviť sa akné môže ísť s mojou pomocou oveľa jednoduchšie.

Ako sa zbaviť akné za jeden deň?

V prvom rade je dobré si ujasniť to, že zbavenie sa akné je dlhodobá a komplexná vec, preto nie je možné sa zbaviť akné za jeden deň. Ak vám niekto tvrdí, že to ide za jeden deň, určite nebude mať dostatok skúseností a praxe s akné. Ja vám nebudem klamať, že akné sa dá vyriešiť z večera do rána, ani dokonca za jeden týždeň, ale vám ukážem, ako je možné zbaviť sa akné, čo najjednoduchšie a najefektívnejšie. 

Prečo je akné komplexný problém?

Akné a jeho prejavy
Akné má aj takúto podobu (zdroj: pexels.com)

Na to, aby sme porozumeli ako sa zbaviť akné je dôležité vedieť, že akné je komplexný problém. Možno si povieš, čo majú spoločné emócie a strava, alebo stres, vzťah k samej sebe s akné. Je to téma tabu. Na slovenskom trhu je dosť neprebádaná a nie je tomu inak ani v zahraničí.

Nájdeš ju všade na internete, známe značky, ženy, reklama, kopu rád všade naokolo – tak jasne, neodoláš a skúšaš dookola xy rokov. Výsledok nemáš.

Ako sa zbaviť akné je niekedy zložité, niekedy celkom jednoduché. Záleží na tom, ako sa k tomu postavíš. Akné má už väčšia časť populácie, v rôznom veku. Či žena, dievča, muž, dospievajúci chlapec – je to jedno. Percento kožných ochorení celkovo, obzvlášť na pleti, neúmerne stúpa.

Ako sa zbaviť akné v puberte?

Zbaviť sa aké v puberte je oveľa zložitejšie. Telo je vo vývine a potrebuje maximálnu výživu. Zároveň, čo najpestrejšiu stravu a vhodnú kozmetickú rutinu, aby si nemala na tvári jazvy, fľaky a následky v dospelosti.

Ako sa zbaviť skutočne akné?
Riešenie akné (zdroj: pexels.com)

Na našom trhu je to presne naopak –  používajú a odporúčajú sa agresívne prípravky, ktoré presušia a zničia celú pleť aj kožnú bariéru. Silné lieky, ktoré majú XY vedľajších účinkov, alebo chemické peelingy, ktoré ak vôbec majú efekt, tak len krátkodobý.

Pri riešení problému, ako sa zbaviť akné sa často stretávam u svojich klientok s tým, že majú zničenú kožnú bariéru, problémy s akné sa im na pleti prehlbujú a stupňujú.

Odporúčam, preto v puberte funkčnú a jednoduchú rutinu, ktorá Ti maximálne pokryje potreby pleti. Neupieraj sa na šialené diéty a nevyraďuj veľké skupiny potravín, ako je to tu zvykom.

Všetky potrebné kroky k tomu, ako si nastaviť funkčnú rutinu opisujem v mojej knihe Prijmi seba – vylieč akné (Zelený štart pre Teba a Tvoju pleť), ktorú si môžeš zakúpiť tu – mám záujem o knihu.  

Ako na akné v dospelosti?

Funkčná rutina

Funkčná rutina
Starostlivosť o pleť (zdroj: pexels.com)

V dospelosti začneš presne tak isto ako v puberte a to funkčnou rutinou, ktorá Ti maximálne pokryje potreby pleti. Všetky potrebné kroky k tomu, ako si nastaviť funkčnú rutinu opisujem v mojej knihe Prijmi seba – vylieč akné (Zelený štart pre Teba a Tvoju pleť), ktorú si môžeš zakúpiť tu – mám záujem o knihu.

Vyvážená strava

Akurát, že v dospelosti si už môžeš dovoliť trošku viac riešiť stravu – ak máš podozrenie, že Ti skutočne niečo nerobí dobre, alebo vidíš a máš pocit, že Ti je napríklad bez mlieka lepšie – môžeš ho skúsiť vyradiť. Tak isto aj lepok. V puberte by som riešila tieto vyraďovania iba v prípade alergií/intolerancií.

Vyvážená strava pri riešení akné
Pestrá strava pri riešení akné (zdroj: pexels.com)

Pri zbavovania sa akné v dospelosti dbaj na vyváženú stravu (vysoké percento žien a dospievajúcich majú toxický vzťah k jedlu, svojmu telu a majú poruchy príjmu potravy), funkčnú rutinu a vzťah k sebe – pretože podvedomie a naše traumy, stres, k nám prehovárajú neustále.

Zdravý vzťah k sebe a okoliu

Ženy sa ma často pýtajú, ako sa zbaviť akné. Nie je to len o rutine, strave, či životnom štýle, ale aj psychosomatike a psychohygiene. Hlboké liečenie, postoj k samej sebe, ktorý je ovplyvnený našimi zraneniami, zážitkami, skúsenosťami, rodinou, rodičmi, priateľmi, kamarátmi a zrkadlom.

Starostlivosť o samú pri akné
Selfcare pri akné (zdroj: pexels.com)

To ako správne riešiť túto časť psychiky pre tvoju krásnu a žiarivú pleť som spísala e-booku zdarma, ktorý si môžeš stiahnuť tu. Dozvieš sa v ňom ako na krásnu pleť. Tiež ako bonus: Tréning Sebavedomá starostlivosť o (aknóznu) pleť a Video 3 základné chyby v starostlivosti o aknóznu pleť. Mám záujem o darček zdarma.

Ako sa zbaviť akné v dospelosti?

Ženy v dospelosti bohužiaľ v dnešnej dobe naozaj veľmi často trpia akné aj v prípade, že ho v puberte vôbec nemali. Akné je fenomén tejto modernej a nadmieru spracovanej doby. Hľadajú možnosti ako sa zbaviť akné.

Akné nevyriešiš za jeden deň, ani týždeň, dokonca ani mesiac. Ale môžeš ho riešiť pekne, krok po kroku, na trvalo. Súvisí s celým našim telom, organizmom, zdravím a osobnosťou.

SÚVISIACE ČLÁNKY
jazvy po akné

Jazvy po akné

V poslednej dobe sa ma stále viac a viac žien pýta, ako riešiť jazvy po akné. Spíšem tu svoje viac ako 10ročné skúsenosti. Viem a

Čítať viac

Mayush

psychosomatická online kozmetička

Som expertka na AKNÉ a problematickú pleť, učím ženy vnímať ich pleť tak, aby konečne po XY rokoch trápenia sa, videli výsledky v podobe krásnej, zdravej a prijateľnej pleti. Pomocou spracovania hlbokých emócií ukazujem ženám, ako si vedia omladiť neinvazívne pleť.

Vytvorila som pre teba DARČEK

Získaš komplexné informácie spolu s návodom na riešenie Tvojho problému pleti.

Tréning zDARma už čaká na Teba!