5 fatálnych dôsledkov neriešeného akné na nás a naše deti v dospelosti!

Ak máš ťažké akné/emočné akné, pravdepodobne  budeš presne vedieť a cítiť, o čom píšem. Moje témy nie sú veselé a ani pozitívne. Dôležité však je, že sa dajú pozitívne riešiť s presahom do celého života.

Ak v puberte zažijeme stavy ťažkého akné v útlom detstve, naozaj stráca pojem o psychickom zdraví a vlečie sa to s nami do celého života a vzťahov.

A čo si potom myslíme sami o sebe? Ako sa cítime? Ako konáme? Aký vzťah sa v nás vyvíja voči spoločnosti?

Pravdepodobne o tom však nebudeme s nikým rozprávať, lebo sa cítime, ako by sme nemali pre nikoho hodnotu a naše problémy nie sú natoľko dôležité, aby ich niekto naozaj pozitívne riešil, aj keď sa snaží.

Sama som rodič a dobre viem, že chceme pre to svoje dieťa v živote len to najlepšie. Ale je to skutočne tak? Väčšinou vychádzame iba z tých vzorcov, ktoré máme sami zažité a z toho, čo sme sami dostali.

Zoberieme dieťa maximálne na kožné alebo mu kúpime kozmetiku v drogérií, ktorá nestojí za nič a po pravde aj tie liečby sú drastické a nevedú k trvalým výsledkom.

A takto sa to rotuje neustále dookola a z nás vyrastajú zranené deti. V dospelosti sa nevieme postaviť samé za seba, pretože pleť a tvár je naša identita a naozaj to bolí, tie pohľady, ukazovanie prstom, súdenie, že sa o seba nestaráš a podobne. Zažila si to?

Stalo sa Ti to niekedy?

A tú je tých 5 fatálnych následkov akné u detí a dospelých:

1. Zničené sebavedomie:

  • deti majú pocit, že nám na nich nezáleží, keď nad všetkým iba kývneme rukou a to sa s nami vlečie celý život

2. Depresie:

  • depresie vznikajú aj v pomerne skorom veku kvôli pocitu nedôležitosti a nedostatočnosti, nie som dosť dôležitá, aby sa moja pleť riešila

3. Úzkosti:

  • deti a ženy s akné majú stres z ľudí a pohľadov, čo neraz vyúsťuje do úzkostných stavov

4. Sebadeštrukčné mechanizmy:

  • deti a ženy s akné majú sebadeštrukčné pohnútky, pretože nemajú sebavedomie a sebahodnotu

5. Sociálne fóbie:

  • deti a ženy s akné trpia sociálnymi fóbiami, pretože sa hanbia ukázať svoju tvár ľuďom na okolo

Ak máš dieťa alebo sama máš akné, či problematickú pleť, nezabúdaj na to, že stále sa to dá riešiť. Ak si absolvovala rôzne liečby (kozmetické, peelingové, laser, prístroje, lieky) bez výsledkov, nebolo to to vhodné riešenie pre Teba/Tvoje dieťa.

Preto pamätaj na to, že v každom veku a v každej chvíli, kedy sa rozhodneš, sa dá Tvoj problém riešiť krok po kroku, aby si si znova začala budovať svoju vlastnú zdravú identitu, zdravé sebaregulátory a sebavedomie, a aby si znova nadobudla to vlastné zdravé psychické zdravie.

Pondelky patria akné a ja už sa veľmi teším, ako to tu spolu rozbehneme na plno, lebo mám v úmysle ísť úplne na koreň problémov s pleťou, o ktorých sa nehovorí.

Naša pleť – to sme my. 

S láskou Mayush – Tvoja online psychosomatická terapeutická kozmetička a terapeutka

P.S. ak by si sa rozhodla svoj problém s pleťou začať riešiť od základov, tu si môžeš pozrieť a zakúpiť moju knihu: Zelený štart pre Teba a Tvoju pleť.

Recenzie na knihu si prečítaš tu: Recenzie zelený štart – Mayush – psychosomatická kozmetička (tajomstvopleti.sk)

 

SÚVISIACE ČLÁNKY
jazvy po akné

Jazvy po akné

V poslednej dobe sa ma stále viac a viac žien pýta, ako riešiť jazvy po akné. Spíšem tu svoje viac ako 10ročné skúsenosti. Viem a

Čítať viac

Ako sa zbaviť akné?

Veľmi veľa žien sa ma pýta, ako sa zbaviť akné. Je to skutočne tak zložité? Akné môže mať XY milión príčin a nemusí mať „ani jednu“. Prinášam Ti

Čítať viac

Mayush

psychosomatická online kozmetička

Som expertka na AKNÉ a problematickú pleť, učím ženy vnímať ich pleť tak, aby konečne po XY rokoch trápenia sa, videli výsledky v podobe krásnej, zdravej a prijateľnej pleti. Pomocou spracovania hlbokých emócií ukazujem ženám, ako si vedia omladiť neinvazívne pleť.

Vytvorila som pre teba DARČEK

Získaš komplexné informácie spolu s návodom na riešenie Tvojho problému pleti.

Tréning zDARma už čaká na Teba!